UEFA shpall formacionin më të mirë të kualifikimeve për EURO 2020

Nations League 29 Nëntor 2019 13:57

UEFA ka bërë përzgjedhjen e formacionit më të mirë të kualifikimeve për EURO 2020.

Harry Kane dhe Raheem Sterling, lojtarë të Kombëtares së Anglisë që u paraqiten në dy ndeshje kundër Kosovës në grupin A, janë pjesë e këtij formacioni.

Anglia dhe Holanda janë kombëtaret e vetme që përfaqësohen me nga dy futbollist në formacionin më të mirë kualifikues.

Spanja përfaqësohet me Sergio Ramos, ndërsa Portugalia me Bernardo Silvan.

Formacionin më të mirë kualifikues, e gjeni në fotografinë e mëposhtme

-->