UEFA zbulon datat e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve

Futboll 07 Janar 2021 17:08

Kanë mbetur pak më shumë se një muaj nga rikthimi i garës më të madhe evropiane për klube, Ligës së Kampionëve.

Tanimë dihen çiftet e 1/8 së finales ku Barcelona – Paris Saint Germain është dueli më interesant në këtë rang garash.

Ndeshja e parë mes këtyre dy gjigantëve evropian do të zhvillohet në Camp Nou më 16 shkurt, ndërsa në këtë ditë luhet edhe takimi tjetër mes RB Leipzig dhe Liverpool.

Një ditë më vonë Porto do të jetë nikoqir i Juventusit, ndërsa në Spanjë, Sevilla do të pres Dortmundin.

Më 23 shkurt do të luhet dueli tjetër shumë interesant mes Atletico Madrid dhe Chelsea, ndërsa po të njëjtën ditë takohen Lazio – Bayern Munich.

Ndërkohë më 24 shkurt në Bergamo, befasia më e këndshme Atalanta do të mirëpres Real Madridin, ndërsa ndeshja tjetër e kësaj dite është ajo mes Borussia Moenchegladbach dhe Manchester City.

Datat e ndeshjeve të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve:

Ndeshjet e para:

16 shkurt

RB Leipzig v Liverpool

Barcelona v Paris Saint-Germain

17 shkurt

Porto v Juventus

Sevilla v Borussia Dortmund

23 shkurt

Lazio v Bayern Munich

Atletico Madrid v Chelsea

24 shkurt

Borussia M’Gladbach v Manchester City

Atalanta v Real Madrid

Ndeshjet e kthimit:

9 mars

Juventus v Porto

Borussia Dortmund v Sevilla

10 mars

Liverpool v RB Leipzig

Paris Saint-Germain v Barcelona

16 mars

Manchester City v Borussia M’Gladbach

Real Madrid v Atalanta

17 mars

Bayern Munich v Lazio

Chelsea v Atletico Madrid 

-->