“Unë jam lojtari më i mirë në botë momentalisht”

Futboll 26 Dhjetor 2019 20:42

Cristiano Ronaldo ka folur gjerë e gjatë për karrierën e tij, derisa ka përsëritur ‘jam lojtari më i mirë’

CR7 thotë se momentalisht, s’ka asnjë lojtarë që ia kalon atij, ani pse në renditjen për ‘Topin e Artë’, u la prapa nga Lionel Messi dhe Virgil van Dijk.

Unë jam lojtari më i mirë në botë momentalisht, s’kam asnjë dobësi”, ka thënë 34 vjeçari për mediumin “DAZN”, ku foli edhe për tema të ndryshme dhe jetën në Itali.

CR7 gjithmonë ka qenë adhurues i vetëvetes dhe gjithmonë ka dhënë deklarata të tilla se është më i mirë se të tjerët.

Ai është i lumtur që bart fanellën e Juventusit.

-->