United 1-1 Southampton/ Paraqitje zhgjënjyese për Ronaldon – me këtë notë u vlerësua paraqitja e Armando Brojas

Futboll 12 Shkurt 2022 15:45

Manchester United dhe Southamptoni i kanë ndarë pikët në duelin që përfundoi 1-1 në kuadër të javës së 25-të në Ligën Premier.

Golin e vetëm për Djajtë e Kuq e shënoi Jadon Sancho, ndërsa për The Saint realizoi Che Adams.

Southamptoni ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.05, me Unitedin që u vlerësua me 6.88.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Fraser Foster që u notua me 7.4.

Armando Broja në këtë takim pati paraqitje modeste dhe u vlerësua me 6.8.

Në anën tjetër, dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Muammad Salisu që u vlerësua me 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

-->