Uruguaji publikon listën e lojtarëve të ftuar për “COPA AMERICA”

Copa America 10 Qershor 2021 21:55

Uruguaji ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për COPA AMERICA

Kombëtarja e Uruguajit, ka publikuar listën prej 26 futbollistëve me të cilët do të garojë në COPA AMERICA.

“Copa America” fillon më 13 Qershor, Uruguaji është në grup me: Argjentinën, Kilin, Bolivin dhe Paraguajin.

Uruguaji synon trofeun e këtij kompeticioni, me futbollistë me përvojë në radhët e tyre si Suarez, Cavani, Godin etj.

Image

-->