Usyk konfirmon revanshit ndaj Joshuas: Më mirë sesa të vrapoj nëpër Kiev me mitraloz

Sporte të tjera 26 Mars 2022 18:36

Oleksandr Usyk ka konfirmuar se po largohet nga Ukraina për të filluar përgatitjet për një revansh kundër Anthony Joshua, që ka të ngjarë të zhvillohet në Londër në muajin qershor.

Usyk ka konfirmuar se me ndihmën e shtetit të tij, ai po largohet nga Ukraina për t’u përgatitur për revanshin ndaj Joshuas, pasi vetëm kështu mund ta ndihmoj më shumë vendin e tij.

“Kam vendosur të filloj përgatitjet për një revansh me Anthony Joshua”, ka thënë fillimisht Usyk në Instagram.

“Kështu do ta ndihmoj më shumë vendin tim dhe është më mirë sesa të jem në mbrojtje territoriale dhe të vrapoj nëpër Kiev me mitraloz”.

“Të dashur miq, shumë miq dhe të afërt më thirrën dhe më mbështetën në këtë, ju uroj çdo të mirë dhe ju uroj lumturi, gëzim dhe paqe”.

“Gjithçka do të jetë me bekimin e Zotit. Gjithçka do të jetë Ukraina. Duke i uruar të gjithëve çdo të mirë”, ka përfunduar ukrainasi.

Usyk është një ish-kampion i peshave të kryqëzuara dhe pasi mposhti Joshuan me vendim unanim (117-112, 115-113 dhe 116-112), duke fituar tre nga katër rripat e peshave të rënda.

Ukrainasi tani ka një revansh me britanikun, pasi që ishte në kontratën që Joshua e ka ekzekutuar që atëherë. 

-->