Valencia rrëmben trofeun e EuroCup

Basketboll 15 Prill 2019 23:29

Valencia është fituesja e këtij të EuroCup në edicionin 2018/2019 pasi në finale të Play-off-it mposhti Alba Berlinin me rezultatin 89:63 dhe në seri të përgjithshme prej 2-1.

 

Me fitimin e këtij trofeu skuadra Spanjolle ka siguruar edhe pjesëmarrjen në edicionin e ardhshëm në Euro League.