Valon Berisha sot i nënshtrohet testeve mjekësore

Futboll 31 Korrik 2019 10:47

Dy futbollistët e Lazios, të cilët nuk morën pjesë në përgatitjet e skuadrës së fundmi, kanë arritur në klinikën “Paideia” këtë mëngjes që t’i nënshtrohet testeve mjekësore.

Bëhet fjalë për kosovarin Valon Berisha dhe Bastos. Të dy futbollistët arritën në klinikë sot për testet rutinore dhe kështu do ta fillojnë edicionin e ri nën urdhrat e Simone Inzaghit.

Stafi mjekësor do t’i kushtojë më shumë rëndësi Berishës për shkak të lëndimit të cilin reprezentuesi i Kosovës së fundmi e ka pasur.

Kapiteni i “Dardanëve” së fundmi ishte edhe në Austri për një program rehabilitues, i cili ka rezultuar i suksesshëm.

Berisha është rikthyer në kryeqytetin e Italisë Romë dje.

-->