Valon Berisha titullar në ndeshjen e parë të tij për Fortuna Dusseldorf

Futboll 01 Shkurt 2020 14:36

Valon Berisha para dy ditësh u prezantua si futbollist i Fortuna Dusseldorf, sot ai do të jetë nga minuta e parë, raporton Insporti.com.

Berisha u transferua në klubin gjerman në formë të huazimit nga Lazio.

Reprezentuesi i Kosovës bëri vetëm tetë paraqitje për lacianët dhe me transferimin e tij në Bundesligë, ka shansin të tregojë  kualitetet e tij.

26-vjeçari do të qëndrojë i huazuar në Esprit Arena deri në fund të këtij sezoni, por klubi gjerman ka opsionin për ta blerë përfundimisht kosovarin.

Fortunda Dusseldorf është në vendin e fundit me 15 pikë duke rrezikuar mbijetesën në Bundesligë. /Insporti.com/

 

-->