VAR ia mohon Leicesterit një penallti të pastër – Matip i Liverpoolit luan me dorë

Futboll 22 Nëntor 2020 21:47

Tifozët e Leicesterit kanë mbetur të acaruar, shkaku që u është mohuar një penallti e pastër në sfidën përballë Liverpoolit.

Jeol Matip kapet nga kamerat duke luajtur me dorë, derisa James Maddison kërkoi 11 metërsh.

Por, edhe pse protestoi për penallti, VAR-i nuk e ndaloi atë veprim të Matip për lojë me dorë.

Në këtë edicion, tifozët janë duke parë një mori gabimesh nga video asistenti i gjyqtarit, sidomos në ligën angleze.

Më poshtë mund të shikoni videon dhe ta gjykoni edhe ju.

-->