Vdes 19 vjeçari amerikan, cilësohej si e ardhmja e basketbollit

Basketboll 23 Prill 2021 13:05

Një nga talentet më të mëdhenj të basketbollit amerikan humbi jetën në aksident komunikacioni.

Nëntëmbëdhjetëvjeçari Terrence Clarke ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik të enjten në Los Angeles.

Kentucky Men's Basketball Player Terrence Clarke Has Died - University of  Kentucky Athletics

Sipas asaj që raportohet, djaloshi supozohej të ishte ylli i ardhshëm i ligës NBA, ku edhe u stërvit me Bostoni Celtics, pas së cilës duke u kthyer u ndesh me një makinë tjetër, pas së cilës ai u përplas me një mur betoni.

Basketbolli amerikan dhe botëror janë të tronditur nga ky lajm. /Insporti.com/

-->