Vdes futbollisti 23 vjeçar – u ther me thikë

Futboll 18 Dhjetor 2021 23:37

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Bermuda. Futbollisti Osagi Bascome (23 vjeç) ka ndërruar jetë si pasojë e goditjes me thikë!

Ai u dërgua në spital me një automjet privat. Hetimet janë duke vazhduar nga policia.

Baskom ka luajtur për kategoritë e reja të Aston Villës, Valencias, Levantes dhe Bristol Cityt, ndërsa që nga sezoni i kaluar ka luajtur si sulmues për Darlingtonin, anëtar i ligës së gjashtë të Anglisë. Ai u largua nga klubi në shkurt të vitit 2021.

Ai luajti 18 ndeshje dhe shënoi një gol për ekipin e seniorëve të Bermudës dhe është nipi i Andrew Bascom, pronarit dhe trajnerit të FC Basque Bermuda.

-->