Vdes legjenda e njohur e futbollit

Futboll 25 Janar 2022 19:00

Ish-futbollisti dhe ish trajneri i Feyenoordit, Celtic, Wim Jansen, ka vdekur në moshën 75-vjeçare.

Ish-mesfushori e kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij si lojtar në Feyenoord, ku konsiderohet një legjendë e klubit.

Interesant është se ai luajti edhe për rivalin e tij më të madh, Ajax dhe fitoi Eredivisie me ta.

Ai fitoi katër tituj të ligës, Kupën Evropiane dhe Kupën UEFA.

Jansen gjithashtu fitoi 65 ndeshje me Holandën përpara se të kalonte  në zejen e trajnerit.

-->