Vdes nëna e ish-futbollistit të Milan pas një aksidenti me veturë

Futboll 23 Korrik 2021 17:54

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku nëna e ish-futbollistit të Milanit, Alesandro Costakurta, ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti me makinë.

Margerita Bekegato u përplas me një shtyllë mëngjesin e sotëm, përplasje e cila ka rezultuar fatale për 87-vjeçare.

Alessandro Costacurta - Alchetron, The Free Social Encyclopedia

Policia italiane dyshon se shkak është bërë një debulesë në timon e nënës së Costakurtës për shkak dhe të moshës së madhe, e cila po e ngiste vetë makinën. 

Aksidenti ndodhi në Lombardi, aty ky familja e Billit ka jetuar gjithmonë.

Sipas mediave italiane, në vendngjarje mbërritën të gjithë familjarët e të moshuarës, por ishte shumë vonë. 

-->