Vedat Muriqi debuton me humbje në Serie A, kjo është nota e tij

Futboll 17 Tetor 2020 20:10

Lazio është turpëruar me rezultatin e thellë 3-0 nga skuadra e Sampdorias. Djemtë e Inzaghit kishin një mbrëmje “jo”, dhe kjo sfidë për ta, duhet harruar sa më shpejt.

Quagliarella shënoi golin e parë, ndërsa Augello dyfishoi në minutën e 40-të. Daamsgard vulosi shifrat në 3-0, në minutën e 74-ët.

Vedat Muriqi debutoi sonte për herë të parë me fanellën e Lazios.

Muriqi debuton në humbjen e thellë të Lazios, vlerësohet me këtë notë për paraqitjen e tij

Sulmuesi i Kosovës u inkuadrua në minutën e 59-të të ndeshjes, derisa për këtë paraqitje u vlerësua me notën 6.0 nga “WhoScored”.

Image

-->