Vedat Muriqi në bisedime të avnacuara me klubin e Premier Ligës

Futboll 13 Janar 2022 23:02

Vedat Muriqi duket gjithnjë e më i vendosur për tu larguar nga Lazio.

Minutazha e vogël ka bërë që Vedat Muriqi të konsiderojë seriozisht largimin, duke e bërë këtë që në muajin janar.

Mgid

Reprezentuesi kosovar kishte shpresa se pas një lëndimi të Ciro Immobiles do t’i vinte shansi për të luajtur, megjithatë Sarri sërish e injoroi atë duke luajtur me futbollistë të tjerë si 9 fallso, dhe duke ia humbur përfundimisht durimin kosovarit.

Tani raportohet se skuadra angleze Leeds United është në bisedime të avancuara me Lazion për Muriqin.

Marrëveshja e mundshme pritet të jetë një huazim deri në fund të sezonit me një opsion 6.7 milion £ për të blerë.

Mbetet të shihet ditëve në vazhdim destinacioni i ardhshëm i kosovarit. 

-->