Vedat Muriqi për ndeshjen ndaj Gjeorgjisë: 1-0 apo gjysmë 0, duam vetëm të fitojmë

Futboll 11 Tetor 2021 16:14

Përfaqësuesja e Kosovës është rikthyer përsëri në arenën ndërkombëtare në fillim të tetorit, ku zhvilloi ndeshjen ndaj Suedisë, dhe nesër pret Gjeorgjinë, në kuadër të Grupit B për kualifikime drejt “Katar 2022”, shkruan Insporti.com


Para ndeshjes së nesërme, selektori i Kosovës, Bernard Challandes së bashkut me sulmuesin prizrenas, Vedat Muriqi janë duke mbajtur konferencë për medie.

“Kemi kualitet për të dhënë më shumë, nuk e nënvlerësojmë Gjeorgjinë por i dimë kualitetet tona, e kemi analizuar mirë kundërshtaritn, dhe nesër do marrim fitoren e shumë pritur” – tha Muriqi fillimisht.

“Pa marrë parasysh a fitojmë 1- 0 apo gjysmë – 0 vetëm t’i marrim tre pikët” – tha Muriqi.  

Ndryshe, në ndeshjet e shtatorit, Kosova arriti që të triumfonte ndaj Gjeorgjisë dhe u mposht nga Spanja. Kurse në “Friends Arena” u mposht nga Suedia. /Insporti.com

-->