Vëllaznimi përforcohet me dy basketbollistë të huaj

Basketboll 24 Janar 2021 18:24

Klubi i Basketbollit Vëllaznimi ka arritur të përforcohet me dy basketbollistë të huaj.

Gjakovarët përmes faqes zyrtare kanë njoftuar se kanë angazhuar basketbollistët, Emmanuel Omogbo dhe Deondre Ray.

Omogbo ishte pjesë e skuadrës së Golden State Warriors në Summer League të vitit 2017 (Summer League është lloj faze përgatitore në të cilën skuadrat provojnë basketbollistët e rinj)

Dy basketbollistët në fjalë pritet të debutojnë në takimin e sotëm nga KB Bashkimit.

-->