Veprim anti-sportiv, Zaha gjest të ulët ndaj lojtarit të Tottenham

Futboll 27 Dhjetor 2021 13:01

Ditën e djeshme u luajt ndeshja midis Tottenham-Crystal Palace ku vendasit fituan me rezultatin e pastër 3-0.

Ndeshja ishte e kontrolluar mirë nga vendasit por në minutën e 37-të, një veprim i ulët nga lojtarit të njohur Zaha, detyroi gjyqtarin kryesor të nxirrte kartonin e dytë të verdhë për të.

Lojtari i Tottenham ishte duke mbrojtur topin me trup pranë vijës anësore kur Zaha vjen dhe e shtynë ashpër me duar duke mos qënë nevoja.

Ai ia vendos duart pranë fytit duke e shtyrë me inat lojtarin e Contes.

Gjyqtari kryesor nuk hezitoi për të nxjerrë kartonin e dytë të verdhë për Zaha.

-->