Verstappen triumfon në USA GP, lë pas Hamilton

Sporte të tjera 24 Tetor 2021 22:55

Max Verstappen fitoi USA GP dhe la pas Hamilton, i cili përfundoi i dyti, njofton Insporti.

Diferenca në fund ishte një sekondë në favor të holandezit.

Verstapen, Verstapen dobio taktičku bitku protiv Hamiltona i povećao razliku u šampionatu Formule 1

Lewis Hamilton pati një fillim të shkëlqyeshëm në Teksas duke kaluar Max Verstappen në kthesën e parë, por ky avantazh u kthye në përmbysje nga Verstappen .

Sergio Perez ishte i treti me më shumë se 40 sekonda vonesë në raport me Verstappen, dhe Charles Leclerc ishte i katërti.

Daniel Ricardo zuri vendin e pestë, Valteri Botas i gjashti, ndërsa në pikë ishin edhe Carlos Sainc, Lando Norris, Juki Cunoda dhe Sebastian Vettel. /Insporti.com

-->