VIDEO/ Ja çka e pret kundërshtarin e Florian Markut sonte në mbrëmje

Sporte të tjera 20 Nëntor 2021 13:43

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Florian Marku do të rikthehet sonte në ring.

Marku do të përballet sonte me francezin Jorick Luisetto në Londër.

Gjegjësisht, boksieri nga Lushnja sonte do të ndeshet me Luisetton në “SSE Arena”.

Edhe para këtij meçi, Florian Marku ka dalur publikisht dhe ka treguar karakterin e tij të fortë duke e deklaruar fitoren ende para se të fillojë meçi.

Edhe pse nuk pati ‘kacafytje’ mes tij dhe kundërshtarit, Marku po vazhdon të tregoj vetëbesimin e lartë që ka në vetvete dhe nuk po lë hapsira për humbje.

Për kundërshtarin e Markut, Insporti ju sjell disa nga momentet më të mira të boksierit shqiptar në meçet e fundit:

-->