VIDEO/ Përleshje masive në Madrid – tifozët e Atleticos sulmojnë ata të Man United

Futboll 23 Shkurt 2022 18:15

Atletico Madridi dhe Manchester United sonte e zhvillojnë ndeshjen e parë në fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Sfida e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave do të luhet në “Ëandametropolitano” në kryeqendrën spanjoll.

Gjakrat janë nxehur një natë para duelit kur tifozët e dy skuadrave janë përplasur me njëri-tjetrin.

Ishin tifozët e Atletico Madridit ata që sulmuan ata anglezë që kishin udhëtuar nga Manchester.

Nga një video nga “HoligaansTV”, vërehen tifozët e “Los Rijoblancos” duke sulmuar tifozët e “Djajve të Kuq” dhe duke i goditur me karrike.

VIDEO:

-->