VIDEO/ Përleshje e tensione në ndeshjen Palace – Tottenham

Futboll 11 Shtator 2021 14:54

Është duke u zhvilluar ndeshja e parë e xhiros së katërt në Premirë Ligë, në mes Crystal Palace – Tottenham.

Rezultati momental është 0-0, por ndeshja si ndeshje është me intensitet shumë të lartë.

Gjatë minutës së 52’të, mbrojtësi i Tottenham – Tanganga dhe Wilfred Zaha, patën një përplasje të ashpër mes veti.

VIDEO:

Pas ndërhyrjes së Tangangas në Zahan, lojtari u ndëshkua me karton të verdhë, ku pas më pak se 3-4 minutave, i njëjti lojtar morri edhe kartonin e dytë të verdhë, dhe u përjashtua me të kuq. /Insporti.com/

-->