VIDEO/ Shihni si i trullos Armando Broja mbrojtësit e Burnelyt, nuk quhet asist pasi Redmond nuk shënon me portën bosh

Futboll 23 Tetor 2021 17:06

Armando Broja e ka nisur si titullar takimin ndaj Burnleyt.

Sulmuesi shqiptar do të kishte dhuruar asist në 45 minutat e para nëse Redmond nuk do të kishte gabuar me portën e boshatisur.

Në minutën e 37, sulmuesi shqiptar nis me driblimet në zonë duke trullosur kundërshtarët.

VIDEO:

Një pozicion që te Shqipëria ndoshta do e kishte shënuar vetë, por Broja preferoi që ta pasonte te Redmond duke e nxjerrë me portën e boshatisur për t’i kthyer “borxhin” e asistit të javës së kaluar.

Por Redmond ka bërë të pabesueshmen duke gabuar me portën bosh dhe duke irrituar trajnerin

-->