Villareal – Manchester United, përfundon 15 minutëshi i parë i vazhdimeve

Futboll 26 Maj 2021 23:14

Kanë përfunduar 15 minutat e para të vazhdimeve të ndeshjes finale të Europa League ndërmjet Villrrealit dhe Manchester Unitedit.

Rezultati i kohës së rregullt ishte i barabartë 1-1.

Skuadra spanjolle kaloi e para në epërsi në minutën e 29’ me golin e realizuar nga Moreno, por ajo angleze i barazoi shifrat në minutën e 55’ përmes golit të Edinson Cavani.

Tashmë skuadrat do të shkojnë në 15 minutëshin e fundit, ku në rast se përfundon me barazim, penalltit do të vendosin fituesin e finales.

-->