Vjen reagim i fuqishëm i Jurgen Klopp për Superligën Evropiane

Futboll 19 Prill 2021 20:21

Tema e javës në Evropë është padyshim formimi i Sueperligës evropiane të futbollit.

Deri më tani 12 skuadra kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këtë garë gjigante që është kundërshtuar ashpër nga UEFA.

Për formimin e kësaj lige ka reaguar edhe trajneri i Livepool, Jurgen Klopp, i cili ka bërë me dije se tifozët nuk janë të lumur, dhe ata (tifozët) janë shumë të rëndësishëm për klubin.

“Unë kam të njëjtin mendim për #SuperLeague. Ashtë e vështirë, njerëzit nuk janë të lumtur dhe unë nuk jam përfshirë. LFC është më shumë se disa vendime. Qëllimi im ka qenë gjithmonë të jem pjesë e Ligës së Kampionëve. Më pëlqen ideja që West Ham mund të luajë në UCL ” – tha Klopp për BBC, përcjell Insporti.

 “Mos harroni, pjesët më të rëndësishme të klubit janë mbështetësit dhe ekipi. Dhe duhet të sigurohemi që asgjë të mos ju pengojë në këtë ”.

/Insporti.com

-->