Vritet legjenda e boksit, shkelet me veturë

Sporte luftarake 15 Korrik 2019 15:26

Bota e boksit është tronditur nga vdekja e legjendës, Pernell Whitaker, transmeton Insporti.com.

Legjenda e boksit Pernell Whitaker është vrarë të dielën, pasi është shkelur me veturë në plazhën e Virginia në Amerikë.

 

Sipas “TMZ Sports” Whitaker është shkelur nga një veturë e pa njohur për policinë, e cila kishte arritur në vendin e ngjarjes disa orë më vonë.

Sipas këtij artikulli, policia ende nuk ka arritur të arrestojë shoferin e veturës.

Whitaker 55 vjeçar ishte kampion i katërfishtë botëror në katër kategori të ndryshme si dhe fitues i medaljes së artë në Lojërat Olimpike në vitin 1984 në Los Angelos të Amerikës.

Whitaker kishte një bilanc prej 40 fitoreve, 4 humbje dhe një barazim. /Insporti.com/

-->