Vushtrria arrin fitoren e parë të sezonit, Drenica fiton derbin kundër Feronikelit

Futboll 26 Tetor 2019 13:44

Drenica ka arritur fitoren e tretë si vendas këtë sezon, duke e mposhtur kampionin aktual, Feronikelit me rezultat minimal 1:0.

Golin e fitores e shënoi Qemail Elshani në minutën e pestë të ndeshjes pas një asisti të bukur nga Përparim Osmani.

“Nikli” nuk pati ndonjë mundësi të mirë për të barazuar rezultatin edhe pse në fushë ishin Kastriot Rexha dhe Mendurim Hoti.

Me këtë fitore Drenica do të mbetet në pozitën e shtatë por me 17 pikë, vetëm dy më pak se sa Feronikeli që ka 19 në pozitën e gjashtë.

Vushtrria ka marrë fitoren e parë këtë sezon duke mposhtur Llapin me rezultat minimal 1:0.

Ish kampioni i Kosovës nën udhëheqjen e Fitim Llapashticës mposhti skuadrën llapjane me golin e Eri Lamçja, i cili shënoi në minutën e 26 golin.

Pas kësaj fitore vushtrriasit renditet në pozitën e 11-të me nëntë pikë, ndërsa Llapi bën një hap prapa në luftën për kreun e tabelës duke pësuar humbjen e dytë radhazi.

Llapi mbetet në pozitën e pestë me 20 pikë. /Insporti.com/

Drenica 1:0 Feronikeli

Mbyllet ndeshja

77′ Princ Balde (DRE) gjuan me kokë por përfundon mbi portën e Smakiqit (FER)

70′ Zëvendësim te Drenica: Shkëlzen Lushtaku inkuadrohet në vend të Diar Prokshit.

68′ Mendurim Hoti gjuan me kokë por përfundon jashtë portës

64′ Zëvendësim te Drenica: Armend Abazi inkuadrohet në vend të Hysen Tahirit.

62′ Zëvendësim te Feronikeli: Haxhi Neziraj inkuadrohet në vend të Astrit Fazliut.

Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

25′ Pas konsultimeve të Tahir Lushtakut me tifizët e Drenicës rinisë ndeshja.

20′ Gjyqtari kryesor i ndeshjes, Kreshnik Vula ka ndalur ndeshjen për shkak të fyerjeve në kore nga tifozët e Drenicës. Trajneri Lushtaku diskuton me tifozët

15′ Mendurim Hoti (FER) rrezikoi me një goditje nga krahu i majtë, por ishte goditje e lehtë për portierin Arion Ymeri (DRE)

14′ Diar Prokshi nuk tregohet i saktë nga afërsia, mundësi e mirë për vendasit

11′ Kastriot Rexha  e goditi me ‘këpucë’ mbrojtësin e Drenicës, Princ Balde por gjyqtari Kreshnik Vula vendos ta falë sulmuesin e “Niklit”.

8′ Qemail Elshani (DRE) tenton me vollej por jashtë portës së Smakiqit (FER)

DRENICA vs FERONIKELI 1:0

Qemail Elshani shënon për epërsinë e Drenicës kundër Feronikelit

Gepostet von Insporti am Samstag, 26. Oktober 2019

4′ Gol. Drenica kalon në epërsi ndaj Feronikelit me golin e Qemail Elshanit

Nis ndeshja

Formacionet zyrtare:

Drenica:Ymeri, Balde, Sykaj, Tahiri, Bardhi, Hamiti, Bejta, Harmon, Prokshi, Elshani, Osmani.  Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Thaqi, Hoti, Fazliu, Da Silva, Morina, Islami, Rexha, Krkotic, Hoxha. Kryetrajner: Dejan Vukiçeviq

Gjyqtarë: Kreshnik Vula, Visar Kelmendi, Gëzim Mehmeti, Gramos Shala

Vushtrria 1:0 Llapi

74′ Benjamin përjashtohet nga ndeshja pas dy kartonëve të verdhë

65′ Zëvendësim te Llapi: Enis Zabërgja inkuadrohet në vend të Behar Maliqit.

65′ Zëvendësim te Vushtrria: Vinicius De Souza inkuadrohet në vend të Bashkim Shalës

57′ Bunjamin Emini (Llap) ndëshkohet me karton të verdhë!

54′ Mërgim Pefqeli (Llap) gjuan me volej, por pret Petrit Tahiri.

52′ Behar Maliqi (Llap) ndëshkohet me karton të verdhë!

50′ Mërgim Pefqeli (Llap) gjuan bukur me kokë, por shtylla pingule i mohon golin.

44′ Ledion Muçaj godet shtyllën por mbrojtja e Llapit largon rrezikun

26′ Eri Lamqja ka shënuar për golin e epërsisë ndaj Llapit

VUSHTRRIA vs LLAPI 1:0

Eri Lamqja ka shënuar për Vushtrrinë për rezultatin 1:0

19′ Kastriot Selmani gjuan bukur me të majtën, por pa problem për Tahirin (VUSH)

9′ Labinot Osmani (LLAP) nuk arrin të shënojë në portën e zbrazët pas një pasimi të bukur nga Mentor Zhdrella (LLAP)

Nis ndeshja

Vushtrria: Tahiri, Izmaku, Halimi, Maxhuni, Hoxhaj, Muçaj, Gavazaj, Zabërgja, Shala, Lamçja, Gashi. Kryetrajner: Fitim Llapashtica

Llapi:Ademi, Husiç, Prençi, Mujkiç, Emini, Ramadani, Maliqi, Zhdrella, Pefqeli, Selmani, Veliu. Kryetrajner: Tahir Batatina