Vushtrria kërkoi penalti ndaj Dukagjinit, ja si e vlerëson ish-gjyqtari i njohur kosovar këtë rast

Futboll 21 Tetor 2019 09:25

Ish-gjyqtari i njohur kosovar, Vehbi Ibrahimi ka analizuar rastet diskutabile të javës së dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll gjatë emisionit sportiv “2me1” në “RTV 21”.

Ibrahimi ka analizuar edhe rastin diskutabil të ndeshjes Dukagjini – Vushtrria, me ç’rast mysafirët kërkuan penalti në pjesën e dytë të lojës, shkruan gazeta sheshi.

Edhe për këtë rast Ibrahimi theksoi se gjithçka është e rregullt dhe se gjyqtari Fatmir Tahiri ka vepruar drejtë në këtë rast.

 

 

-->