Walker i turpëroi Neymarin dhe Verratin me këtë driblim fantastik

Futboll 05 Maj 2021 10:10

Manchester City është finalisti i parë në Ligën e Kampionëve për edicionin 2020/2021, raporton Insporti.com.

Ish kampioni anglez u kualifikua në finale për herë të parë në histori të klubit pas eliminoi PSG në kuadër të gjysmëfinaleve.

Në të dyja ndeshjet (4:1), skuadra e Pep Guardiolës tregoi lojë më të mirë dhe kështu u kualifikua me meritë në finale.

Se Man City dominoi edhe mbrëmë, e tregon një moment i Kylian Ëalkerit ndaj dy futbollistëve të PSG-së, Neymar dhe Marco Verratti.

Në një fillim të aksionit, mbrojtësi anglez i bën shmangu për mrekulli brazilianin dhe italianin.

Për më shumë, shikojeni videon e mëposhtme:

-->