Warrington brutal ndaj kundërshtarin e tij, i kishte kërkuar ‘rematch’ – takohen pas pesë vitesh

Boks 27 Mars 2022 09:46

Josh Warrington është tashmë dy herë kampion bote pasi e ndaloi Kiko Martinez të fitojë rripin e IBF.

Warrington e ndaloi Kiko Martinez në raundin e shtatë për të fituar përsëri titullin IBF të shtunën mbrëma në Leeds.

Dy boksierët ishin takuar në një meç edhe gjatë vitit 2017, dhe Warrington kishte fituar me pikë pas 12 raundeve. Por, Martinez i kishte kërkuar ‘rematch’ menjëherë pas meçit – por që s’kishte ndodhur deri më 27 mars të këtij viti (2022).

Martinez nuk kaloi mirë – pasi boksieri 31-vjeçar nga Britania e Madhe ia shkaktoi një tjetër humbje brutale boksierit 36-vjeçar.

PAMJE:

/Insporti.com

-->