Wijnaldum refuzon vazhdimin me Liverpoolin, dëshiron kalimin te Barcelona

Futboll 17 Janar 2021 10:20

Mesfushori holandez, Georginio Wijnaldum raportohet se nuk do të pranojë vazhdimin e kontratës së tij me kampionët e Anglisë, Liverpoolin.

Në bazë të raportimeve të mediave angleze, qëllimi i holandezit Wijnaldum tashmë është i qartë.

Ai dëshiron të largohet nga klubi në fund të sezonit dhe t’i bashkohet gjigandit spanjoll, Barcelonës.

Wijnaldum te “Blaugrana” do të ketë punë me bashkëkombasin e tij, trajnerin, Ronald Koeman.

Kujtojmë se holandezi erdhi te “Reds” para pesë viteve.

-->