Williams kualifikohet në gjysmëfinale

Tenis 09 Korrik 2019 17:39

Serena Williams është kualifikuar në gjysmëfinale të Wimbeldonit në konkurrencën e femrave, shkruan Insporti.com.

Williams në çerekfinale e mposhtu bashkëatdhtaren e saj, Alison Riske.

23 herë kampionia e grand slameve e mundi Risken në tri sete, 6:4, 4:6, 6:3 dhe në gjysmëfinale e pret fituesen e çerekfinales tjetër mes britanikes Johanna Konta dhe çekes Barbora Strycova.

Williams është në kërkim të titullit të tetë në Ëimbledon dhe titullit të parë grand slam që prej janarit të vitit 2017.