Wolves-Chelsea, formacionet zyrtare

Futboll 19 Dhjetor 2021 14:23

Sot do të zhvillohet ndeshja interesante mes Wolves dhe Chelseat, e vlefshme për xhiron e 18-të në Premierligë.

Chelsea kërkon fitore për të mbetur në hap me Cityn e Liverpoolin. Kurse në anën tjetër, me fitore eventuale, Wolves do t’i afrohej zonës së Championsit.

Chelsea kërkon fitore pas barazimit ndaj Everton, derisa Wolves vjen nga një fitore ndaj Brighton.

Formacionet zyrtare:

Wolves: Sa; Hoever, Kilman, Coady, Sasiss; Marcal, Dendoncker, Neves, Moutinho, Jimenez, Podence

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Silva, Rudiger, James; Kante, Chalobah, Alonso; Mount, Pulisic, Ziyech

-->