Xhaka flet pas barazimit me Leeds United

Futboll 22 Nëntor 2020 21:18

Është mbyllur ndeshja mes Leeds Unitedit dhe Arsenalit në kuadër të kampionatit elitar anglez, Premierlige.

Leeds Unitedi ka qenë nikoqir i Arsenalit të Mikel Artetës në kuadër të javës së nëntë në Premierligë.

Ndeshja që u zhvillua në “Elland Road” u mbyll me rezultat 0:0.

Futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje.

Ylli i Arsenalit e cilësoi këtë ndeshje si “betejë të madhe”.

“Ishte një betejë e madhe… tani ne bëhemi gati për sfidën tjetër”, ka shkruar Xhaka në “Facebook”.

https://www.facebook.com/GranitXhaka/photos/pcb.1470241296516134/1470241233182807/

-->