Xhaka i thotë lamtumirë Arsenalit për gjigantin evropian

Futboll 05 Qershor 2019 09:02

Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali për t’u transferuar në Evropë

Raportohet se Interi është shumë afër që të sigurojë shërbimet e mesfushorit të Arsenalit dhe reprezentuesit të Zvicrës.

RSI Sport raporton se Xhaka është një nga synimet specifike të trajnerit të ri të Interit, Antonio Conte.

Sipas këtyre raporteve thuhet se tashmë Interi ka nisur bisedimet me lojtarin për një transferim të mundshëm të tij.

Xhaka është që nga viti 2016 pjesë e Arsenalit, ekip me të cilin e ka fituar në FA Cup.

-->