Xhaka ishte në takim me këta dy persona – pritet të merret vendimi për të

Futboll 28 Tetor 2019 21:45

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, dhe drejtori teknik Edu, janë takuar me mesfushorin Granit Xhaka pas reagimit të ashpër të kapitenit në ndeshjen e së dielës ndaj Crystal Palacet.

Kapiteni Xhaka u fishkëllye nga tifozët vendas teksa zëvendësohej në barazimin 2:2 në Emirates.

Ai reagoi ashpër duke fyer tifozët e duke u larguar drejt tunelit duke hedhur shiritin e kapitenit e duke hequr fanellën.

Arsenali iu përgjigj rastit të hënën duke e thirrur 27-vjeçarin për një takim për të diskutuar të ardhmen, por klubi s’do të lëshojë njoftim zyrtar para së martës, raporton Goal.

Klubi është i vendosur se s’mund të ketë sjellje të tilla nga kapiteni drejtuar fansave.

Emery madje kritikoi Xhakën pas ndeshjes duke thënë se ishte gabim veprimi i tij ndaj përkrahësve.

Gjithsesi, Xhaka thuhet se ka përkrahjen e bashkëlojtarëve. Ai është fytyrë e dashur në zhveshtoren e Arsenalit që e kanë zgjedhur si udhëheqës gjatë verës.

-->