Xhaka nga karantina: Masat këtu në Londër po bëhen gjithnjë e më të ashpra

Futboll 26 Mars 2020 09:04

Në tetor të vitit të kaluar, futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka, u bë baba për herë të parë.

Mesfushori i Arsenalit nuk ngurron që në rrjetet sociale të publikoje imazhe të ndryshme pranë të bijës, siç ka vepruar edhe tani.

Xhaka ka shpërndarë një fotografi me vajzën, teksa nuk ka munguar edhe një dedikim emocional nga ana e tij.

Nëpërmjet një postimi Xhaka ka treguar se si po e kalon kohën në karantinë, në Londër.

“Tani . Ka një orar lëvizjeje. Parqet e lojërave, fushat sportive, parqet dhe të gjitha dyqanet duhet të mbyllen. Ne dalim nga shtëpia vetëm kur është absolutisht e nevojshme dhe kur jemi në shtëpi kalojmë kohën bashkë! Familja ime më jep shumë forcë – ne argëtohemi së bashku dhe përpiqemi t’ia kalojmë sa më mirë. Si po e kaloni ju kohën?”, ka shkruar futbollisti pranë postimit në Intsagram.

View this post on Instagram

Now the arrangements here in London are also becoming increasingly tougher. There's a curfew. Playgrounds, sports fields, parks and all shops must close ❌. We only leave the house when absolutely necessary and when we are at home we go full throttle! My family gives me a lot of strength ? we fool around a lot and try to make the best of it. But how do you spend your time? How do you motivate yourself at the moment? ? _________________________________________ Jetzt werde die Maßnahmen bei uns in London auch immer schärfer. Die Ausgangssperre ist verhängt. Spielplätze, Sportplätze, Parks und sämtliche Laden müssen schließen ❌. Wir verlassen das Haus nur wenn es unbedingt nötig ist und geben ansonsten zu Hause Vollgas! Meine Familie gibt mir dabei besonders viel Kraft ? wir albern viel rum und versuchen so die Zeit so gut wie es nur geht zu überbrücken. Aber wie vertreibt ihr euch eigentlich die Zeit? Wie motiviert ihr euch momentan? ? #stayathome #staysafe #family #love #daddiesgirl#gx34

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

-->