Ylli i Kosovës, Mërgim Vojvoda tregon gjendjen pas lëndimit

Futboll 14 Janar 2021 17:20

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, sot ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore pas lëndimit që pësoi në ballafaqim me Milanin.

Vojvoda po zhvillonte një ndeshje shumë të mirë deri në momentet kur ai lëndoi krahun padashje, lëndim ky që e detyroi të zëvendësohej dhe duket se do e mbajë jashtë fushave për disa muaj.

Ai ka postuar një fotografi të tij në “Instagram”, ku tha se do të kthehet më i fortë se kurrë.

“Çfarë vjen nga Zoti është e mirëpritur. Më i fortë se guri. Do rikthehem më i fortë inshallah”, shkroi ai.

Vojvoda pritet të mungojë rreth katër javë.

-->