Ylli i Man Cityt diplomon në administrim biznesi dhe menaxhment

Futboll 01 Nëntor 2021 20:03

Mesfushori spanjoll i Manchester Cityt, Rodri ka diplomuar në degën e administrim biznesi dhe menaxhment.

Ai përdori periudhën e bllokimit nga koronavirusi për të vazhduar me studimet e tij dhe në fakt kishte një provim vetëm disa ditë pas hapjes së Kampionatit Evropian këtë verë.

“E përfundova. Më duhet vetëm të bëj një ese të fundit, një ese të vogël, por të gjitha temat, eseja e madhe në fund i kam përfunduar”, tha ish-lojtari i Atletico Madrid për faqen zyrtare të Manchester Cityt.

“Ishte punë e vështirë, por në fund ishte e bukur. Ke kohë për gjithçka. Sigurisht që të jesh futbollist është një profesion shumë kërkues sepse të kërkon jo vetëm lojën, stërvitjen dhe lojërat, është edhe pjesa tjetër dhe kujdesi që duhet të kesh për veten. Imagjinoni të ktheheni në shtëpinë tuaj në orën tre, në mënyrë që të keni gjithë pasditen të lirë. Ju mund të bëni shumë gjëra të tjera. Sigurisht që nuk mund të ndiqni ritmin e studentëve të tjerë, por me durim, me përkushtim mund ta bëni”, tha Rodri.

Rodri u regjistrua në Universitetin e Castellon për Ekonomi dhe qëndroi në konviktin e studentëve, në kohën kur luante për Villarrealin në La Liga.

-->