Ylli i NBA penzionohet për shkak të problemeve me zemër

Basketboll 15 Prill 2021 17:33

Ish basketbollisti i Blazers, Spurs dhe Brooklyn Nets, LaMarcus Aldridge, është penzionuar për shkak të problemeve me rrahjet e zemrës.

Aldridge së fundmi u transferua tek ekipi Brooklyn Nets, ku zhvilloi pesë ndeshje.

LaMarcus Aldridge has strong debut as Nets rip Hornets

Ai është shatë herë pjesë e “NBA All Star”, 5 herë e ekipit më të mirë të sezonit dhe basketbollisti me më së shumti kërcime për ekipin Portland Trail Blazers.

Image

Vetëm Lebron James dhe Carmelo Anthony kanë më shumë 2 pikësh të shënuar se Aldridge nga basketbollistët aktiv. /Insporti.com/

-->