Zhgënjen Barcelona, humbet në udhëtim ndaj Getafes

Futboll 17 Tetor 2020 22:59

Barcelona ka kopjuar Real Madrid duke mos arritur të fitoi në ndeshjen e ditës së sotme. Pas humbjes së madrilenëve, është edhe Barca që mundet minimalisht 1-0 në transfertë ndaj Getafes. Skuadrës vendase i mjafton një penallti që kthehet në gol nga Mata.

Barca mundohet të evitoi humbjen dhe provon me të gjitha mënyrat, por në fund Getafe del me 3 pikë nga kjo ndeshje.

Barca pas barazimit ndaj Sevillias dy javë humbet sot duke zhgënjyer sërish.

-->