Zinedin Zidane me një lajmë të keq për fansat e Realit

Futboll 09 Prill 2021 14:29

Trajneri i Real Madrit, Zinedin Zidane, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme, ka konfirmuar, do të mungojë njëri nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës.

Bëhet fjalë për anësorin belg, Eden Hazard, i cili nuk ka mundur të rikuperohet më shpejtë se që është pritur.

Hazard Injured at Madrid AGAIN! Is This The End?

Mes tjerash, 48 vjeçari, ka thënë se:

“Ndeshja e nesërme nuk do ta vendosë fituesin e La Ligas, Atletiko Madridi është akoma në krye të tabelës”, përfundoi tekniku francez.

Nesër me fillim prej orës 21:00 zhvillohet ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës. /Insporti.com/

-->