Zjarr i madh në Australi, shikoni çfarë ka bërë Hamilton

Formula 1 11 Janar 2020 17:15

Piloti i njohur i “Formula 1”, Lewis Hamilton, ka kontribuar me më shumë se 380 mijë funte në ndihmë të shtetit australian.

Kujtojmë se vendi u përfshi nga një zjarr i madh javën e kaluar. Dëmi ka qenë i madh në jetë njerëzish dhe kafshësh.

Gjithashtu, miliona hektarë pyje janë shkatërruar. Hamilton është një nga VIP-at e shumtë, i cili ka ofruar ndihmën e tij.

-->