Zvicër – Turqi, publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Xhakën dhe Shaqirin

Futboll 20 Qershor 2021 16:58

Zvicër – Turqi, do jetë supersfida që do zhvillohet në kuadër të xhiros së tretë në “Euro 2020”.

Asnjëra nga dy skuadrat nuk e ka siguruar kualifikimin, andaj e kanë të domosdoshme fitoren.

Zvicra duhet të mposht Turqinë dhe të shpresojë në një humbje të thellë të Uellsit ndaj Italisë që të kualifikohet nga pozita e dytë.

Ndërsa, Turqia që ka humbur dy ndeshjet e para ka nevojë për pikët e plota, pastaj të shihet nëse do arrijë të kualifikohet nga pozita e tretë.

FORMACIONET ZYRTARE:

-->