Zvicra kalon në epërsi ndaj Bullgarisë, Shaqiri asiston

Futboll 15 Nëntor 2021 22:00

Në Sëissporarena, Zvicra është nikoqire e Bullgarisë në ndeshjen që përcakton fituesin e Grupit C, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’, shkruan Insporti.

Me fillim të pjesës së dytë, Zvicra ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Bullgarisë.

Ishte Okafor që realizoi në minutën e 48-të, pasi u asistua nga Shaqiri.

GOLI

Me këtë rezultat dhe me barazimin e Italisë, Zvicra kualifikohet në Botëror.

-->