Zvicra mposhtë SHBA-n, Andi Zeqiri nuk luan asnjë minutë

Futboll 30 Maj 2021 22:45

Përfaqësuesja e Zvicrës në futboll ka zhvilluar miqësoren e parë para Kampionatit Evropian.

Zvicra të dielën mbrëma ka mposhtur Shtetet e Bashkuara te Amerikës me rezultatin 2:1.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajtën Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri.

Kapiten i Zvicrës, Xhaka, luajti komplet ndeshjen, kurse Shaqiri luajti vetëm në pjesën e parë.

Minuta pati edhe për sulmuesin Admir Mehmedi që luajti prej minutës së 68-të, kurse Andi Zeqiri qëndroi në stol.

Golat për Zvicrën u shënuan nga Ricardo Rodriguez dhe Steven Zuber. Për SHBA-në shënoi Sebastian Lletget.

-->