Lajmi i Fundit: Barcelona kompleton huazimin e ‘rrufes’ spanjolle!

Futboll 27 Janar 2022 17:40

Klubi katalunas, duket se ka kompletuar huazimin e spanjollit Adama Traoren.

26-vjeçari edhe më herët ka qenë pjesë e skuadrës së Barcelonës.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur i merkatos, Frabrizio Romano, ku ka bërë të ditur se tashmë palët kanë rëndë dakord.

“Adama Traoré te Barcelona, marrëveshja e përfunduar.”- ka thënë gazetari.

Poashtu ka bërë të ditur se katalunasit janë të gatshëm të shpenzojnë  plotë 30 milionë euro plus bonuset.

Ndërsa nënshkrimi i marrëveshjet dhe zyrtarizmi pritet të ndodh nesër.

Spanjolli ka deri më tani ka qenë pjesë e skuadrës  angleze, Wolverhampton Wanderer.

-->