Zyrtare: Caktohet data dhe vendi për meçin Joshua – Usyk

Boks 21 Korrik 2021 09:57

Tashmë është bërë zyrtare data për meçin mes boksierit ukrainas, Alexander Usyk dhe kampionit të botës, Anthony Joshua, shkruan Insporti.

Dyshja do të ngjitet edhe një herë në ring me 25 shtator për t’i mbrojtur titujt e fituar në kategorinë e rëndë.

Për ukrainasin kjo do të jetë hera e parë që do të luftojë për titull të kampionit të botës në kategorinë e rëndë.

Ndryshe, ky meç do të zhvillohet në “Tottenham Hotspur Stadium” të Londrës. 

-->