Zyrtare: FIFA zbulon emrat e të nominuarve për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit

Futboll 22 Nëntor 2021 18:02

Tashmë janë zbuluar 11 lojtarët që do garojnë për çmimin e lojtarit më të mirë në botë nga FIFA, transmeton Insporti.

Fituesit do të zbulohen në një ceremoni që do të mbahet online më 17 janar 2022.

Lista:

Karim Benzema, Kevin de Bruyne, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Lionel Messi, Neymar, Erling Haaland, Jorginho, N’Golo Kante, Kylian Mbappe dhe Mohamed Salah.

Votimi publik është i hapur në FIFA.com dhe do të zgjasë deri në orën 23:59 më 10 dhjetor 2021.

FIFA do të shpallë tre finalistët në secilën nga shtatë kategoritë e listuara më sipër në fillim të janarit 2022.

/Insporti.com

-->